Dzieci są naszą najważniejszą wartością.  Przedszkole High Five powstało z chęci stworzenia wyjątkowego miejsca o najwyższej jakości dla Twojego dziecka. Naszą misją jest by zapewnić w przedszkolu wieloaspektowy rozwój Twojego dziecka i wszechstronnie poszerzyć jego horyzonty.

Poniżej pragniemy zachęcić do przeczytania o tym, iż priorytetem dla nas jest jakość we wszystkich aspektach naszej działalności przedszkolnej. Chcemy jednakże podkreślić, iż nasze działania, aby dostarczać usługi najwyższej klasy dla dzieci wiążą się również z tym, aby tę jakość stawiać na czele także w kontekście współpracy z Rodzicami Dzieci oraz całego naszego zespołu.

W Krakowie można znaleźć cały szereg przedszkoli, które określają się jako językowe, sportowe czy przyrodnicze. Czy jesteśmy przedszkolem dwujęzycznym? Misją naszego przedszkola jest nie tylko bycie przedszkolem dwujęzycznym. Nie chcemy tylko skupiać się na dwujęzyczności, czy ukierunkowywać się jedynie na jeden czy dwa nurty. Chcemy oferować kompleksową ofertę w ramach pięciu nurtów, które zamierza się realizować, a dwujęzyczność stanowić będzie tylko jeden z fundamentów naszego przedszkola.

Nasza oferta obejmuje rozwijanie u dzieci kompetencji:

  • językowych (j. angielski i dla chętnych j. niemiecki),
  • sportowych,
  • artystycznych,
  • przyrodniczo-ekologiczno-podróżniczych,
  • integracyjnych.

Nasze założenie to wszechstronny rozwój w obrębie wielu aktywności. Bądźmy aktywni na 5!

Przedszkole ma stanowić wysokie jakościowo miejsce dla naszych przedszkolaków, które tu będą korzystać z bogatej oferty. Dzieci uczęszczają na liczne zajęcia poszerzające ich horyzonty.

Dbamy również o dobrostan naszego zespołu, rozumiejąc wyzwania pracy z dziećmi. Promujemy pozytywną atmosferę, wzajemne wsparcie, śmiech, docenianie sukcesów i konstruktywne podejście do niepowodzeń. Zachęcamy do zdrowych nawyków, mając na uwadze dobrostan każdego członka zespołu zarówno w pracy, jak i poza nią, aby każdy mógł czuć się dobrze w każdym aspekcie życia.

Wiek przedszkolny w kontekście całego życia jest bardzo ważny dla młodego człowieka. To wtedy następuje silny rozwój, który możemy podzielić na cztery obszary:

  • rozwój fizyczny,
  • rozwój intelektualny,
  • rozwój społeczny,
  • rozwój emocjonalny.

Prawidłowa stymulacja każdego z nich prowadzi do pożądanych zachowań względem przedszkolaka. Wiedzą o tym nie tylko rodzice, ale również cały personel przedszkola, który swoją wiedzę wprowadza do programów nauczania.

W przypadku rozwoju fizycznego pragniemy wskazać, że okres przedszkolny sprzyja szybkiemu rozwojowi fizycznemu. W efekcie czego około 5. roku życia można mówić o najlepszym okresie w rozwoju ruchowym człowieka. Przedszkolaki cechuje wówczas ogromny głód ruchu. Dzieci z chęcią doskonalą poznane czynności, takie jak chód i bieg i uczą się nowych kombinacji, jak np. biegania z piłką przy nodze lub chwycenia jej i rzucenia, albo jeźdzenia na łyżwach, rowerze, pływania czy tańczenia.

Rozwój intelektualny cechuje doskonalenie sprawności percepcyjnych, orientacji w czasie i przestrzeni oraz kształtowanie się strategii pamięciowych i podstawowych czynności myślowych.

Przedszkolaki rozwijają swoją orientację w przestrzeni i znacznie poprawiają zdolność komunikowania się. Uczą się przy tym również uwzględniać punkt widzenia odbiorcy – słuchać i analizować, a co charakterystyczne dużo pytać. U dziecka rozwija się mowa, poszerza zasób słów, umiejętności społecznych czy rozumowania na temat świata.

Pobyt dziecka w przedszkolu oznacza także silny rozwój społeczny. Dziecko musi w tym czasie znaleźć miejsce w nowej grupie integrując się z nią poprzez przyswajanie wzorców przeżywania, myślenia czy działania w różnych sytuacjach.  Dzięki kontaktom z innymi dziećmi poszerza repertuar swoich zachowań, poznaje zabawy zespołowe oraz, co niezwykle ważne, zawiera nowe znajomości mogące przerodzić się w koleżeństwo i przyjaźnie. Te znajomości zdarza się, że przetrwać mogą nawet do dorosłości.

Wraz z rozwojem fizycznym, intelektualnym i społecznym w okresie przedszkolnym ma miejsce rozwój emocjonalny. Dzieci poznają własne emocje oraz próbują je zrozumieć u innych osób. Dla dzieci rozwój emocjonalny odgrywa ogromna rolę, gdyż ma to związek z  np. wyrażaniem własnych emocji i uczuć.